Poliţia Locală a închis Casa Piraţilor!
În urma unor controale, Poliţia Locală a decis să închidă restaurantul Casa Piraţilor din strada Calea Aradului pe o perioadă nedeterminată din cauza faptului că unitatea de alimentaţie publică nu este autorizată. "Poliţia Locală va continua verificarea activităţilor de alimentaţie publică, urmând ca în cazul în care se mai constată şi alte abateri de acest gen să se propună măsura suspendării activităţii până la obţinerea autorizaţiei", se arată într-un comunicat al instituţiei.