Păstrătorii tradiţiilor: elevi din Husasău de Tinca au venit cu colinda la BIHOREANUL (FOTO/VIDEO)
Mai sunt două săptămâni până la Crăciun, iar BIHOREANUL a primit deja vestea bună a naşterii lui Iisus Hristos. Au adus-o în redacţie tocmai din Husasău de Tinca elevii clasei a VI-a de la şcoala din comună. Programul elevilor a cuprins colinde tradiţionale bihorene, dar şi o scenetă ce i-a avut ca protagonişti pe cei trei magi.