De săptămâna viitoare, sediul ANIF Bihor se mută din Oradea la Nojorid
Filiala Bihor a Agenţiei Naţionale de Îmbunătăţiri Funciare îşi schimbă sediul din Oradea pe unul din afara municipiului. Pentru că i-a expirat contractul de chirie în actualul sediu din centrul oraşului, instituţia se mută în singura clădire pe care o deţine în proprietate, o casă din spatele Primăriei Nojorid, astfel că atât salariaţii, cât şi bihorenii care au de rezolvat probleme de îmbunătăţiri funciare vor trebui să se deplaseze până în comuna suburbană.