Câinii la control! De luna viitoare, Primăria începe sterilizarea câinilor din gospodării
Primăria, DSV şi Poliţia Locală vor inventaria în aprilie toţi câinii din gospodăriile orădenilor. În premieră naţională, municipalitatea orădeană pregăteşte un program de microcipare şi sterilizare a celor peste 5.000 de câini de companie, urmând ca proprietarii care refuză să-şi sterilizeze animalele să plătească un impozit anual de 100 de lei.