Dictatura mediocrilor: Profesoară de la Medicină bătută pentru că n-a trecut proştii la examene
Pentru că le cere studenţilor să înveţe, o profesoară a Facultăţii de Medicină s-a pomenit bătută. Deşi a fost lovită în stradă la comanda studenţilor, Georgeta Şerban n-a găsit sprijin la colegii din departamentul de Farmacie, pe care, de altfel, îi suspectează că vor să o înlăture din facultate deoarece nu acceptă să promoveze studenţii piloşi.