Bilanţ de an la Universitate: În faţa iminentului împrumut, reuşita anului e internetul wireless din campus
Rectorul Universităţii din Oradea, Constantin Bungău, a făcut un scurt bilanţ al anului 2012, iar la capitolul reuşite, a enumerat "modernizarea" site-ului Universităţii, care acum începe, şi instalarea de hotspot-uri pentru internet wireless în campusul principal. La nerealizări, Bungău a introdus cantina studenţească, închisă de câteva luni, dar şi bugetul limitat al instituţiei, care face ca Universitatea să ia un împrumut de 5 milioane de lei de la Banca Transilvania.