Universitatea nu s-a atins încă de banii împrumutaţi de la bancă
Universitatea din Oradea a contractat, la finele anului trecut, o linie de finanţare de 5 milioane de lei, de la Banca Transilvania, însă instituţia nu a folosit încă niciun ban din suma aflată la dispoziţie. Deşi în decembrie susţinea că instituţia are nevoie de bani împrumut pentru a plăti proiectele cu finanţare internaţională, rectorul Constantin Bungău susţine că a reuşit să amâne plata unor arierate ale Universităţii şi, astfel, să nu folosească încă banii de la bancă.