Cinci deţinuţi au jucat despre libertate la Teatrul Arcadia (FOTO)
Cinci deţinuţi ai Penitenciarului Oradea, condamnaţi la pedepse între 5 şi 15 ani de închisoare, au fost protagoniştii unei piese de teatru care abordează tocmai problematica libertăţii. Deţinuţii se vor înscrie, cu această piesă, în preselecţia Festivalului Naţional de Teatru al Deţinuţilor.