Deputatul Cherecheş la raport: ce-a făcut în ultima jumătate de an în Parlament? O reuşită şi multe eşecuri
Ca de fiecare dată după încheierea unei sesiuni parlamentare, deputatul PNL Oradea Florica Cherecheş a prezentat miercuri bilanţul activităţii din ultima jumătate de an. "Cu gust amar", după cum singură a spus, Cherecheş a înregistrat în această perioadă o singură victorie şi mai multe înfrângeri în încercarea de a îmbunătăţi legislaţia, mai ales în privinţa educaţiei şi adopţiilor.