Ministru PSD: Primăria Oradea să nu mai cheltuiască banii "total aiurea", cum a făcut-o cu cele două referendumuri
Aflat în vizită în Oradea, pentru a asista la o şedinţă a comisiei de dialog social, care funcţionează pe lângă Prefectura Bihor, ministrul de resort, PSD-istul Liviu-Marian Pop, a afirmat că, în opinia lui, primăria municipiului a cheltuit "total aiurea" banii pe organizarea a două referendumuri de unire cu Sînmartinul. Ministrul delegat pentru Dialog Social a vorbit despre aceste cheltuieli în contextul în care, la rectificarea bugetară de marţi, vor fi alocate sume şi pentru primăriile din ţară. "Eu sper să nu se mai risipească banii", a continuat el.