-
22 Iunie 2015, 00:00
22/06/2015, 00:00
Luni, 22 iunie, a apărut un noul BIHOREANUL tipărit! Dintre subiectele noii ediţii: BIHOREANUL vă prezintă imagini în care cei 10 medici şi asistenţi de la Casa de Pensii Bihor erau surprinşi colectând şpăgile de la solicitanţii pensiilor de invaliditate. În premieră naţională, poliţiştii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice şi procurorii Parchetului Bihor au reuşit să trimită după gratii întreg personalul unui Serviciu Judeţean de Expertiză Medicală, filmându-i pe şpăgari cum “taxau”, pe bani grei, fiecare dosar de pensionare. Tot din noul număr citiţi şi cum fiul doctorului Bako şi al directoarei de la Gojdu şi-a decupat pielea de pe spate şi a expus-o într-o galerie, dar şi povestea celui de-al doilea tur al referendumului, a cărui invalidare anulează proiectele de dezvoltare a staţiunii Băile Felix.
CITEȘTE