Prezenţă de 19% la ora 19, Bolojan: "Mobilizaţi-vă prietenii să voteze!" (FOTO/VIDEO)
Până la ora 19, deci cu patru ore înainte de închiderea urnelor, 19,06% dintre orădeni au votat la referendumul de unire a Oradiei cu Sînmartinul, adică atâţia câţi au participat la primul referendum, cel din 10 mai. Într-un mesaj video, primarul Ilie Bolojan îi îndeamnă pe toţi orădenii care cred în proiectul Oradiei Mari să iasă la urne. "Mobilizaţi-vă prietenii să voteze. Fiecare vot e important", le-a transmis primarul.