-
29 Iunie 2015, 00:00
29/06/2015, 00:00
Luni, 29 iunie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit, alături de suplimentul "Oradea noastră". Dintre subiectele noii ediţii: Obligaţi de Tribunal la plata unor despăgubiri şi cheltuieli judiciare de peste un milion de lei, şpăgarii de la ARR Bihor au fost iertaţi de judecătorii Curţii de Apel Oradea. În timp ce inspectorii de trafic au rămas definitiv cu pedepse “suspendate”, dar şi cu milionul în buzunare, într-un caz identic la Garda de Mediu, şpăgarii au sfârşit la închisoare, iar paguba a fost recuperată ca urmare a deciziei aceleiaşi instanţe. Tot în noul număr citiţi şi că eroi de “cameră ascunsă”, medicii şi asistentele de la Pensii rămân în arest şi un interviu cu Ioan Moldovan, despre 150 de ani de la primul număr al revistei Familia.
CITEȘTE