Izolate şi vopsite. Şase blocuri din zona podului Carol I au fost reabilitate termic (FOTO)
Şase blocuri din zona podului Carol I au fost reabilitate termic. Lucrările, în valoare de 2,3 milioane lei, din care 2 milioane lei din fonduri europene, au constat în izolarea, reabilitarea şi vopsirea celor şase imobile spre folosul celor 271 de orădeni care locuiesc aici. Locuitorii blocurilor se vor bucura de un plus de confort şi facturi de încălzire cu cel puţin 30% mai mici.