Luni, 10 noiembrie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit. Dintre subiectele noului număr: În ultima săptămână înaintea alegerilor prezidenţiale, primarul Ilie Bolojan subliniază că alegerea actualului premier ar fi nefastă nu doar pentru România, ci şi, concret, pentru Oradea şi Bihor, deoarece "Victor Ponta n-a făcut nimic", doar a promis şi a "guvernat" la televizor. În schimb, edilul propune modelul Iohannis. "Dacă a avut rezultate în Sibiu, de ce n-ar putea avea pentru toată România?", e întrebarea la care Bolojan crede că alegătorii trebuie să răspundă. Din suplimentul ecologic Oradea Noastră aflaţi cum funcționează noua aplicaţie pentru reclamaţii lansată de primărie, dar şi ce prevăd noile reguli în salubritate.
CITEȘTE