Octavian Şovre arbitrează din nou în cupele europene
Arbitrul orădean Octavian Şovre a fost delegat din nou să oficieze la un meci din cupele europene. Orădeanul va face parte din brigada de arbitri de la meciul de joi seară din cadrul Ligii Europa, de la Istanbul, dintre echipele Beşiktaş şi Partizan Belgrad. Şovre va oficia la una din cele două linii, într-o brigadă ce va fi condusă la centru de bucureşteanul Alexandru Tudor.