Reporneşte încălzirea! Termoficare a început vineri umplerea conductelor cu agent termic ca urmare a finalizării lucrărilor la Magistrala 2
Societatea de termoficare a început umplerea conductelor care alimentează cu agent termic consumatorii de pe malul stâng al Crişului Repede ca urmare a finalizării lucrărilor de reîntregire a Magistralei 2. Furnizarea agentului termic va fi reluată încă din cursul dupăamiezii, urmând ca întreg sistemul să funcţioneze la parametri normali cel mult în 24 de ore.