Şeful AJOFM Bihor: Angajatorii trebuie să "umble" la salarii
La un an de când conduce Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Bihor, directorul Békési Csaba a tras concluzia că judeţul are locuri de muncă vacante. Totuşi, nu duce lipsă nici de şomeri, chiar dacă rata şomajului a scăzut, comparativ cu aceeaşi perioadă a anului trecut. Vina o au salariile din Bihor, mai mici chiar şi decât cele din judeţul Arad.