Mang: "În Bihor, PSD a câştigat", Ponta a ieşit pe locul doi din cauza ungurilor
După ce în Bihor candidatul PSD Victor Ponta a fost înfrânt de reprezentantul ACL Klaus Iohannis, Ioan Mang a declarat cu tărie că PSD Bihor este cea mai puternică formaţiune politică din judeţ. Pesediştii nu se consideră învinşi, iar asta pentru că victoria lui Iohannis în Bihor s-ar datora maghiarilor, care n-au mai votat cu reprezentanţii partidelor ungureşti, ci cu un alt etnic minoritar.