Marş anti-Ponta: Sute de orădeni au strigat "Ponta nu uita că Oradea nu te vrea" (FOTO/VIDEO)
În vreme ce simpatizanţii PSD au decis să facă show cu muzică, lumini şi reflectoare, aproximativ 500 de orădeni au protestat, vineri seară, împotriva lui Victor Ponta. Marşul a pornit din Piaţa Unirii, iar oamenii au scandat "PSD e PCR", "Uniţi votăm de Ponta să scăpăm", "Ponta nu uita că Oradea nu te vrea", "Rezultatul din Ardeal, deziderat naţional". Un protestatar a adus cu el şi o mătură, spunând că vrea să cureţe România de mizerie şi de Ponta.