Orădeanca Andreea Muntean a câştigat Cupa României la spadă cadeţi
Sportiva orădeană Andreea Muntean a câştigat Cupa României la spadă cadeţi, după ce, pe tabloul principal al concursului desfăşurat la Sala de Scrimă "Ana Pascu" din Bucureşti şi-a învins toate adversarele. În meciul pentru locul I ea a trecut de braşoveanca Ştefania Lopătaru, pe care a depăşit-o cu scorul de 15-9.