Interlopii orădeni, bătăuşi în deplasare
Cum acasă poliţiştii au trecut la arestări pentru a face linişte în oraş, interlopii orădeni îşi scot muşchii la Baia Mare. Petru Maliţa şi Marius Lazăr, doi dintre locotenenţii lui Mihai Gabor, sunt suspectaţi că, la comanda unui interlop din Baia Mare, prieten cu Grecu, au distrus o maşină în trafic, au incendiat o alta, proprietatea unui boxer, şi au bătut un tânăr cu ranga.