Poliţiştii de frontieră sunt pregătiţi pentru creşterea afluxului de călători la graniţă (FOTO)
Poliţiştii de frontieră din Bihor sunt pregătiţi pentru întoarcerea cetăţenilor români şi străini în ţările de reşedinţă, respectiv de origine, conducerea instituţiei luând măsuri pentru asigurarea unui control fluent în toate punctele de trecere. În luna decembrie, aproximativ 250.000 de persoane au tranzitat punctele de frontieră din Bihor.