-
15 Decembrie 2014, 00:00
15/12/2014, 00:00
Luni, 15 decembrie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit. Dintre subiectele noii ediţii: CET-ul poluează aerul oraşului deoarece instalaţiile ce trebuiau să oprească împrăştierea cenuşii s-au defectat în 2007, iar edilii au refuzat să le înlocuiască ori să le repare. Pentru a economisi între 500.000 şi 8 milioane euro din bugetul local, Primăria sacrifică sănătatea orădenilor, ignorând pericolul poluării şi invocând faptul că vechea termocentrală va fi înlocuită, oricum, cu una ecologică, pe gaz.
CITEȘTE