Nu impozitaţi diurna! 200 de transportatori protestează împotriva măsurii ANAF (FOTO)
Reprezentanţii a circa 200 de firme de transport din judeţele Bihor, Arad, Sălaj, Satu Mare, Mureş, Timiş şi Cluj s-au întâlnit luni la Oradea pentru a identifica modalităţile de combatere a măsurii ANAF privind includerea diurna şoferilor la capitolul venituri şi impozitarea retroactivă a acesteia începând cu anul 2011. Patronii sunt hotărâţi să îşi apere interesele în instanţă, iar, dacă va fi necesar, să atragă atenţia cu privire la situaţia disperată a firmelor de profil prin proteste publice care să ducă la blocarea drumurilor principale şi a vămilor.