Deşi statul dă subvenţii pentru ucenici şi stagiari, niciun patron bihorean nu a raportat un astfel de angajat
Patronii bihoreni nu ştiu sau nu vor să ia bani de la stat. Deşi statul le dă subvenţii dacă angajează ucenici ori stagiari, niciun patron bihorean n-a raportat anul acesta un astfel de angajat. Asta deşi, garantează directorul AJOFM Bihor, Békési Csaba, paşii de parcurs pentru obţinerea subvenţiei nu sunt complicaţi.