Şpăgarii de la Controlul Traficului au fost trimişi în judecată
Alin Bobiţan, fostul şef de cabinet al lui Petru Filip, şi colegul său, Răzvan Ioniţă, arestaţi luna trecută după ce au fost prinşi de procurorii DNA Oradea cu 1000 euro şpagă, au fost trimişi în judecată. Procesul urmează să înceapă la Tribunalul Bihor.