Şase persoane din Cordău s-au intoxicat cu ciuperci într-o singură săptămână. Patru au ajuns în spital
Şase localnici din Cordău, comuna Sânmartin, s-au intoxicat cu ciuperci în ultima săptămână, iar patru dintre ei, printre care şi un copil de un an, au ajuns în spital. Doar în ultima lună, numărul persoanelor care s-au intoxicat cu ciuperci a ajuns la 21.