Subsolul unui spital bihorean, dar şi mai multe drumuri, inundate în urma furtunilor
Cele 17 ore de cod galben de furtuni în Bihor au trecut, din fericire, fără prea multe pagube. Furtunile au făcut probleme în Marghita, unde subsolul Spitalului Municipal a fost inundat, dar şi în şapte comune din judeţ, unde porţiuni ale drumurilor au fost inundate. De asemenea, în zece localităţi oamenii au rămas fără electricitate.