În Bihor au mai murit 8 oameni pe fondul infectării cu Covid. Alte 218 cazuri depistate în 24 de ore
Autorităţile locale au anunţat marţi dimineaţă încă 218 îmbolnăviri cu SARS-CoV-2 descoperite în judeţul Bihor în ultimele 24 de ore. Pentru acelaşi interval de timp au fost raportate şi 8 decese în rândul pacienţilor Spitalului Municipal din Oradea.