Compania orădeană Valtryp, dublu premiată în Topul Naţional al Firmelor 2020, pentru investiţii în comunitate şi pentru profitul brut
Organizată de Consiliul Naţional al Întreprinderilor Private Mici şi Mijlocii din România şi desfăşurată în prezenţa premierului Ludovic Orban şi a miniştrilor Economiei şi Muncii, premierea companiilor din Topul Naţional al Firmelor 2020 a adus companiei orădene Valtryp o dublă recunoaştere, pentru investiţiile în comunitate şi pentru profitul brut. Proprietarul şi managerul firmei, Valeriu Trip, a anunţat cu acest prilej intenţia de a derula un nou proiect cu fonduri europene, pentru a obţine independenţa energetică pe timp de vară.