Piețele din Oradea rămân deschise! ADP va demonta ușile și pereții piețelor pentru a le transforma în spații deschise (FOTO / VIDEO)
Primarul Florin Birta a anunțat, sâmbătă, o soluție pentru a lăsa în funcțiune piețele agroalimentare închise în municipiu. Angajații Administrației Domeniului Public vor demonta până luni ușile și pereții piețelor Rogerius, Decebal și Nufărul, pentru a le transforma în spații deschise. Începând de luni, doar bazarurile și Piața 100 își suspendă activitatea.