Leii din Oradea se simt bine în Yorkshire (FOTO)
Cei 13 lei orădeni adoptaţi în Anglia au ieşit săptămâna trecută pentru prima dată din adăpostul în care sunt ţinuţi până la finalizarea lucrărilor de amenajare a zonei care le este destinată, fiind plimbaţi şi stimulaţi pentru a-şi dezvolta abilităţile locomotorii care au avut mult de suferit în timpul captivităţii lor la Grădina Zoologică Oradea.