Au tăiat cablurile Romtelecom din comuna Lăzăreni
Doi tineri din comuna Sântandrei au fost arestaţi miercuri după-amiaza, iar alţi doi au primit interdicţia de a părăsi ţara după ce au fost prinşi că, în decurs de două nopţi, au tăiat peste 300 de kilograme de cablu ale companiei Romtelecom din comuna Lăzăreni.