CSM Digi a pierdut cu 7-9 prima manșă a jocului cu OSC Budapesta, din Liga Campionilor (FOTO)
Deși și-au dorit mult să obțină un rezultat pozitiv, poloiștii de la CSM Digi Oradea au trebuit să se recunoască învinși, sâmbătă seară, la Bazinul Olimpic Ioan Alexandrescu, în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor, în fața formației maghiare OSC Budapesta. Scorul final a fost 9-7 pentru OSC, după ce orădenii au ratat foarte multe superiorități, dar au și trimis de patru ori mingea în bară.