"Afacerea Roşia Montană", lansată şi la Oradea
Cunoscut ca opozant al exploatărilor de la Roşia Montană, jurnalistul Mihai Goţiu îşi va lansa, vineri, la Oradea, cartea "Afacerea Roşia Montană", în care îşi prezintă investigaţiile jurnalistice întreprinse pe parcursul a 11 ani. În cadrul evenimentului va fi proiectat şi un documentar realizat de Goţiu şi inspirat din proiectul "Adoptă o casă de la Roşia Montană".