Istoricul Ovidiu Pecican va vorbi la Oradea despre "Culturi româneşti după 1989"
Academia Civică şi Primăria l-au invitat pe istoricul şi scriitorul Ovidiu Pecican să susţină o conferinţă la Oradea. Evenimentul va avea loc miercuri, de la ora 18, în sala mare a Primăriei, iar Pecican va vorbi orădenilor despre culturile româneşti după 1989 şi îşi va prezenta cele mai recente cărţi.