Minerii de la Băiţa au ieşit din greva foamei
Cei 23 de mineri de la Băiţa care au intrat luni în greva foamei au încetat protestul, după ce administratorul suedez le-a promis că le va aduce un investitor, iar liderul sindicaliştilor din minerit Marin Condescu şi prefectul Gavrilă Ghilea le-a promis că vor găsi împreună o soluţie pentru ca oamenii să nu îşi piardă locurile de muncă.