Teatrul orădean s-a albăstrit
Preţ de câteva ore, teatrul orădean a fost luminat vineri seară în albastru, la iniţiativa clubului orădean Lions, care a dorit să marcheze în acest fel Ziua Mondială a Diabetului şi care a oferit şi un concert, la Filarmonică, susţinut de Cvartetul de coarde "Intermezzo" .