Ministrul Sănătăţii, elogii pentru noul bloc operator al Spitalului Judeţean, complet modernizat la standardele europene ale anului 2016 (FOTO)
Chirurgii, asistentele, infirmierele şi brancardierii, dar mai ales orădenii care vor ajunge la un moment dat "sub cuţit" la Spitalul Judeţean au un motiv de satisfacţie şi confort psihic: vechile blocuri operatorii împrăştiate încă de acum 40 de ani pe două etaje ale edificiului au fost unificate într-unul singur, iar după doi ani de lucrări şi ultimele două din cele zece săli de operaţie sunt modernizate la standardele cele mai înalte. Finalizarea investiţiei a fost marcată vineri inclusiv prin prezenţa ministrului Sănătăţii, Patriciu Achimaş Cadariu.