Viitoarea autogară Decebal este gata. Csuzi: "Calitativ se putea mai bine" (FOTO)
După mai mulţi ani de pregătiri, urmaţi de lucrări neprevăzute şi de lucrările propriu zise, viitoarea autogară din Bulevardul Decebal, situată în vecinătatea blocurilor ANL, a fost preluată, marţi, de directorul OTL, Csuzi Istvan, de la constructor. Începând de miercuri, aceasta va putea fi utilizată de călătorii curselor judeţene care ajung în Oradea şi, până în această vară, construcţia va fi autorizată ca autogară. Investiţia s-a ridicat la 340.000 lei.