Eliberaţi iarba! Paznicii parcurilor din oraş şi ai dealului Ciuperca nu-i lasă pe orădeni să calce gazonul (FOTO)
Oradea nu duce lipsă de spaţii verzi, spre bucuria locuitorilor urbei. Mulţi orădeni sunt însă nemulţumiţi de faptul că în parcurile mari şi în grădina publică Ciuperca nu le este permis să calce pe iarbă, paznicii acestor locuri obligându-i, de teama distrugerilor, să păşească numai pe betoane.