100 de angajaţi ai OTL, în marş prin oraş, pentru salarii mai mari
Aproximativ 100 de angajaţi ai OTL au plecat în marş, joi după amiază, pe Bulevardul Cantemir spre centrul oraşului, până în faţa Primăriei, nemulţumiţi că, deşi contractul colectiv de muncă prevedea salarii mai mari încă din luna iunie, conducerea instituţiei nu le-a mărit veniturile, dar şi pentru că - spun ei - administraţia locală subfinanţează transportul public.