Se lasă rău! Termoficare înfiinţează echipe de "recuperatori"
Termoficare Oradea, furnizorul de energie termică al oraşului, înfiinţează echipe de muncitori care să se ocupe exclusiv de sistarea serviciilor de alimentare cu apă caldă şi căldură a asociaţiilor de proprietari cu datorii. Începând din această lună, principala măsură de recuperare a debitelor de la rău-platnici va fi întreruperea serviciilor în detrimentul acţiunilor în instanţă.