Bolojan, la prima apariţie după ce a fost vehiculat prim-ministru: Nici măcar „nu s-a pus problema”
Dorit în funcţia de premier de nume sonore din mass-media după alegerile parlamentare, dar şi de o parte dintre colegii săi din PNL, preşedintele Consiliului Judeţean Bihor, Ilie Bolojan, a lămurit vineri jurnaliştii orădeni că nu şi-a dorit nicio clipă şefia Guvernului. „Nu s-a pus problema”, a declarat Bolojan în prima conferinţă de presă susţinută după alegeri, ulterior explicând BIHOREANULUI şi de ce.