Managementul politrucilor: Cum s-a curăţat de oameni de partid Agenţia de Management al Destinaţiei Bihor
După ce Consiliul Judeţean Bihor a tăiat masiv posturile de la Agenţia de Management al Destinaţiei Bihor, păstrând doar două dintre cele 16 posturi, fostul director UDMR-ist, Bántó Nórbert, a sperat până în ultima clipă că va rămâne pe statul de plată. Bihorel a aflat că Bántó, care se poate lăuda cel mult cu faptul că în trei ani de mandat a umplut agenţia de colegi de partid şi de membri ai PSD, care la rândul lor nu s-au remarcat cu nimic, s-a înscris la selecţia pentru ocuparea celor două posturi, alături de alţi şase foşti angajaţi.