Trataţi cu căldură: Turismul din Băile Felix primeşte o nouă lovitură
La omul sărac, nici boii nu trag! Hotelierii din Băile Felix şi Băile 1 Mai se pregătesc să îşi trimită angajaţii în concediu fără salariu, având în vedere reducerea dramatică a numărului de turişti pe fondul restricţiilor sanitare impuse pentru limitarea răspândirii infecţiilor cu Covid-19. Puţinii clienţi rămaşi în staţiune, în ciuda reducerii dramatice a posibilităţilor de recreere prin sistarea tuturor activităţilor în interior, îşi vor vedea spulberat şi puţinul confort.