Jandarmii îşi sărbătoresc ziua cu demonstraţii pentru bihoreni
Parcul 1 Decembrie se va umple, miercuri, de jandarmi. La 94 de ani de la înfiinţarea Companiei de Jandarmi Oradea Mare, toţi bihorenii sunt invitaţi să vadă exerciţii demonstrative de dresaj canin, intervenţie antiteroristă şi autoapărare, dar şi standuri cu tehnică şi materiale din dotarea instituţiei. Sărbătoarea se va încheia cu defilarea drapelului de luptă şi a gărzii de onoare.