Oradea în zig-zag: Un grup de tineri moldoveni au umplut o carte cu poveşti despre oamenii şi locurile de la noi
În vara anului trecut, 14 tineri cu vârste între 19 şi 29 de ani au pornit din Iaşi într-o călătorie iniţiatică. Şi-au propus ca vreme de cinci ani să străbată fiecare judeţ al României, ca să vadă ce locuri neştiute descoperă şi ce soi de oameni întâlnesc. Un ţel îndrăzneţ şi nebunesc, aşa cum doar tinereţea poate imagina.