1 Mai muncitoresc: Mii de orădeni au sărbătorit în Parcul Bălcescu (FOTO)
Mii de orădeni de toate vârstele au ieşit, vineri, din case, pentru a sărbători ziua de 1 Mai în aer liber, la un pahar cu bere, cu mititei şi muzică folclorică, în Parcul Bălcescu. Împodobite cu standuri la care puteai găsi de toate, de la jucării fistichii până la icoane cu Arsenie Boca, aleile au devenit un adevărat furnicar.